مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله نقش توليدات سفالي وسراميکي درجذب توريسم و اشتغال زايي (مطالعه موردي لالجينْ: شهر سفال


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله نقش توليدات سفالي وسراميکي درجذب توريسم و اشتغال زايي (مطالعه موردي لالجينْ: شهر سفال ولعاب با word دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله نقش توليدات سفالي وسراميکي درجذب توريسم و اشتغال زايي (مطالعه موردي لالجينْ: شهر سفال ولعاب با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله نقش توليدات سفالي وسراميکي درجذب توريسم و اشتغال زايي (مطالعه موردي لالجينْ: شهر سفال ولعاب با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله نقش توليدات سفالي وسراميکي درجذب توريسم و اشتغال زايي (مطالعه موردي لالجينْ: شهر سفال ولعاب با word :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش منطقه ای توریسم و توسعه

تعداد صفحات: 16

چکیده:

رشد فزاینده شهرنشینى در دهه هاى اخیر سبب شده است که توجه به صنعت توریسم به عنوان بزرگترین ومتنوع ترین صنعت وبعنوان ضرورى ترین هدف مورد توجه بسیارى از کشورها قرار گیرد.بسیارى از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد,ایجاد اشتغال ,رشد بخش خصوصى وتبادلات فرهنگى وانسانى وتوسعه ساختار زیربنایى می دانند. ازآنجاییکه که توسعه چند بعدى است وسطوح اقتصادى , اجتماعی,فرهنگی,سیاسى وحتى فضایى را شامل می شود .لذ ا درتوسعه توریسم باید به محدودیت هاى استفاده از منابع طبیعى توجه شود وبا توجه به پتانسیل هاى مناطق , محدودیتها شناسایى و مرتفع شود ,چر ا که بازدهى آن درکوتاه مدت بسیار سریع است. تردیدى نیست که همه کشورهاى جهان دررقابتى تنگا تنگ در پى بهره گیرى از مزایای اقتصادى,اجتماعى,فرهنگى وبویژه دریافت سهم بیشترى ازدرآمد وبالابردن سطح اشتغال ناشى از بهینه سازى این صنعت در کشورهاى متبوع خود هستند . بى تردید مسایل مربوط به بهبود کیفیت که آینده جهانگردى در گرو آن است در کانون و قلب پایدارى قراردارد . صنایع دستی ایران متشکل ازصنایع وبدایع گوناگونی است که ریشه در تاریخ اقوام مختلف این سرزمین پهناور دارد.در این میان سفال وسفالگری سابقه ای دیرینه در اقصی نقاط کشور،از جمله شهر لالجین در استان همدان دارد. شهر لالجینْ از مراکز عمده ساخت سفا ل و سرامیک ایران و جهان به شمار می رود و محصولات هنرمندان آن علاوه بر شهرهای دور و نزدیک ایران به بسیاری از کشورهای دیگر صادر می شود . سفالینه های ساخت لالجین بسیار متنوع است و انواع ظروف تزئینی و مصرفی را شامل می گردد . در این مقاله سعی بر آن داریم پس ازمعرفی منطقه مورد نظر، وضعیت تولید سفال درآن رابررسی ، نحوه ساخت سفال لالجین اشتغال زایی وتوریسم رابیان نموده ودرآخر نیز ضمن بررسی فرصتها پیشنهادات خودرابرای جذب بیشتر توریسم منطقه بیان نماییم.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 19 ]

[ چهارشنبه 6 بهمن 1395 ] 12:58 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]