مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word :

دانلود مقاله بنياد شهروندي در شهر فرنگ هاي ايران عهد سلوكيان با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در پژوهش های تاریخی (مجله دانشكده ادبیات و علوم انسانی اصفهان) از صفحه 1 تا 20 منتشر شده است.
نام: بنیاد شهروندی در شهر فرنگ های ایران عهد سلوكیان
این مقاله دارای 20 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سلوكیان
مقاله پولیس ها
مقاله اراضی شاهی
مقاله مهاجرنشین ها
مقاله فرهنگ بازرگانی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سقوط شاهنشاهی بزرگ هخامنشیان به دست اسكندرمقدونی و یاران او، پیامدهای متفاوت، اما تعیین كننده ای را در آن سرزمین بنیاد نهاد. از یك سو دوران كوتاه حکومت فاتح مقدونی (334-323 ق.م) و آرمانهای ناتمام او برای ایجاد سرزمینی مشترك بین ایرانیان و مقدونیان با اهداف هلنیستی و از سویی دیگر، نبرد های خونین و طولانی جانشینان او برای تسلط بر سرزمینهای وسیع هخامنشیان، شرایطی را -بویژه در ایران باقیمانده از عهد دولت پارس- پدیدار ساخت كه سرانجام چهره ای بسیار متفاوت تر از پیش به شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه مغلوب بخشید. سلوكیان كه فاتحان مقدونی از فرات تا بلخ بودند، برای حاكمیت بر ایران تغییرات عمده ای را در ساختار سیاسی، اقتصادی فرهنگی مردمان منطقه فراهم ساختند كه درپاره ای از شرایط تفاوتهای عمده ای با گذشته آن داشت. حضور بازرگانان و سپاهیان مزدور یونانی و مقدونی چهره تازه ای به آن جامعه بخشید و به دنبال آن شهرهایی پدید آمدند كه به شدت با چهره گذشته شهرهای آسیایی متفاوت گردیدند. آنگاه لزوما با تغییرات جدید، فرهنگ های جدید نیز پدیدار شد و بزودی، آن شهرها به پایگاه های اقتصادی و فرهنگی سلوكیان فاتح مبدل گردیدند. آن شهرها-پولیس ها- كه در این تحقیق به صورت اختصاصی شهر فرنگ نامیده می شوند، با اقتدار فرهنگ هلنیسم، بزودی گسترش یافته و نه تنها سبب ساز توسعه اقتصادی منطقه گردیدند، بلكه به پایگاه های قدرتمندی برای حفظ نظام دولت سلوكیان مبدل شدند. مقاله پیش رو، در صدد است روند شهر نشینی را در آن شهرهای نو ظهور و عوامل ایجاد و ماندگاری فرهنگ یونانی مآبی را در شهر فرنگ های ایران مورد توجه و تحقیق قرار داده، تاثیر آن شهرها و تغییرات پدید آمده را در ساختار های جدید اجتماعی و تاریخی مطالعه نماید.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 18 ]

[ پنجشنبه 18 آذر 1395 ] 6:42 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]