مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي و مقايسه دز جذبي اشعه در پروستات و رکتوم در درمانهاي D Conformal با کبالت 60 و


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي و مقايسه دز جذبي اشعه در پروستات و رکتوم در درمانهاي D Conformal با کبالت 60 و شتابدهنده خطي با word دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي و مقايسه دز جذبي اشعه در پروستات و رکتوم در درمانهاي D Conformal با کبالت 60 و شتابدهنده خطي با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي و مقايسه دز جذبي اشعه در پروستات و رکتوم در درمانهاي D Conformal با کبالت 60 و شتابدهنده خطي با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي و مقايسه دز جذبي اشعه در پروستات و رکتوم در درمانهاي D Conformal با کبالت 60 و شتابدهنده خطي با word :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: هشتمین کنگره فیزیک پزشکی ایران

تعداد صفحات: 1

چکیده:

هدف: در این تحقیق پارامتراهای فیزیکی درمان مانند دز رکتوم و مثانه، دز تجمعی، ضرایب هموژنیتی و تطبیق در دو شیوه پرتودرمانی مرسوم و تطبیقی با استفاده از دستگاه کبالت-60 و شتابدهنده خطی ارزیابی و مقایسه می شوند.
مواد و روش ها : تعداد 27 بیمار مبتلا به سرطان پروستات انتخاب شدند و تصاویر CT لگن آنها تهیه و به سیستم طراحی درمان سه بعدی RTDosePLAN منتقل شد . برای هر یک از بیماران، هشت طرح درمان رایج (سه، چهار، پنج و شش میدان) و یک طرح درمان تطبیقی با انرژی کبالت 60 طراحی شد. سپس طرح درمانهای مشابهی در دو انرژی 6 و 18 MV انجام شد و پارامترهای مورد نظر محاسبه و مقایسه گردیدند.
نتایج : با افزایش انرژی پرتو دز میانگین رسیده به رکتوم و مثانه به ترتیب 3 تا 4% و 4 تا 6% نسبت به کبالت کاهش یافت و دز رسیده به کل حجم و دو سوم حجم مثانه در انرژی MV 6، 26% و 8% و در انرژی 18MV 58% و 20% کاهش یافت. افزایش انرژی باعث افزایش ضریب تطبیق 7% و 100% به ترتیب برای انرژی های MV6 و MV18 نسبت به کبالت شد و دز تجمعی و دز ماکزیمم نیز به ترتیب برای هر دو انرژِ 10% تا 20% و 3% تا 4% کاهش یافتند. ضریب تطبیق و دز تجمعی در درمانهای تطبیقی نسبت به درمانهای رایج در انرژی کبالت به ترتیب 50% و 33% کاهش یافت.
نتیجه گیری : درمانهای تطبیقی اثر قابل ملاحظه ای در بهبود پارامترهای کمی و کیفی نواحی حساس داشتند اما در مورد ناحیه درمانی تنها اثر قابل ملاحظه بهبود چند برابری فاکتور تطبیق مشاهده گردید.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 5 ]

[ چهارشنبه 17 آذر 1395 ] 4:45 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]