مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي هاي جنيني در سه ماهه اول بارداري با word دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي هاي جنيني در سه ماهه اول بارداري با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي هاي جنيني در سه ماهه اول بارداري با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي هاي جنيني در سه ماهه اول بارداري با word :

دانلود مقاله بررسي نتايج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص ميانه سرم مارکرها جهت تشخيص زودرس آنومالي هاي جنيني در سه ماهه اول بارداري با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در فروردین و اردیبهشت 1389 در مجله زنان مامایی و نازایی ایران از صفحه 21 تا 26 منتشر شده است.
نام: بررسی نتایج تست سه گانه و به دست آوردن شاخص میانه سرم مارکرها جهت تشخیص زودرس آنومالی های جنینی در سه ماهه اول بارداری
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تست غربالگری
مقاله سه ماهه اول بارداری
مقاله Free β-hCG؛ PAPP-A؛ Nuchal Translucency
مقاله سندرم داون

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تشخیص زودرس آنومالی ها در اوایل بارداری و ختم آن ها می تواند از به دنیا آمدن نوزادان معلول که سربار خانواده و جامعه می باشند، جلوگیری نماید. هدف از مطالعه حاضر این است که با انجام تست سه گانه و به دست آوردن شاخص میانه (Median) سرم مارکرها آنومالی های مادرزادی را در سه ماهه اول بارداری تشخیص داد.
روش کار: این مطالعه آینده نگر بر روی 127 نفر از زنان باردار با سن حاملگی 11 هفته تا 13 هفته و 6 روز مراجعه کننده به درمانگاه های مامایی بیمارستان اختصاصی زنان ام البنین در سه ماهه اول بارداری از بهمن ماه 87 لغایت اردیبهشت 88 انجام شد. همگی بیماران توسط یک نفر متخصص سونوگرافی در بیمارستان ام البنین (س) سونوگرافی شده و CRL (طول نشسته جنین) و NT (Nuchal Translucency) آن ها اندازه گیری شد و در فرم پرسشنامه بررسی نتایج تست سه گانه ثبت گردید. سپس Free b-hCG و PAPP-A در سرم این مادران اندازه گیری و نتایج در فرم پرسشنامه ثبت می شد.
یافته ها: میزان NT بین 7/2-1/1 میلی متر با میانگین 62/1 میلی متر بود. در این مطالعه مشخص شد که میزان NT در مادران مسن (35) بالاتر از سایر گروه های سنی است. سطح سرمی Free b-hCGو PAPP-A با افزایش سن مادر ارتباطی نداشت. از روی نتایج آزمایشگاهی سرم مارکرها برای Free b-hCGو PAPP-A میانه آن ها محاسبه شد. میانه برای Free b-hCG، 12730ng/mL و میانهPAPP-A ، 24688mg/L به دست آمد.
نتیجه گیری: می توان از نتایج این مطالعه و داشتن شاخص میانه های Free b-hCG وPAPP-A ، با محاسبه MoM و NT برای هر بیمار و با درنظر گرفتن سن مادر، سن حاملگی و سایر متغیرها ریسک پایه برای بروز آنومالی جنینی را به دست آورده و با بهره گیری از نرم افزارهای اختصاصی، آنومالی های مادرزادی را در سه ماهه اول بارداری تشخیص داد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 9 ]

[ چهارشنبه 17 آذر 1395 ] 4:44 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]