مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي عوامل مؤثر بر پذيرش فناوري نوين زراعي (مطالعه موردي: روستاي سرانجيرک شهرستان هرس


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي عوامل مؤثر بر پذيرش فناوري نوين زراعي (مطالعه موردي: روستاي سرانجيرک شهرستان هرسين) با word دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي عوامل مؤثر بر پذيرش فناوري نوين زراعي (مطالعه موردي: روستاي سرانجيرک شهرستان هرسين) با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي عوامل مؤثر بر پذيرش فناوري نوين زراعي (مطالعه موردي: روستاي سرانجيرک شهرستان هرسين) با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي عوامل مؤثر بر پذيرش فناوري نوين زراعي (مطالعه موردي: روستاي سرانجيرک شهرستان هرسين) با word :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: همایش ملی تغییرات اقلیم و مهندسی توسعه پایدار کشاورزی و منابع طبیعی
تعداد صفحات: 18
چکیده:
کشاورزی به مفهوم راهها و روشهای بهره برداری از منابع آب و خاک و ا نرژی در جهت تأمین نیازهای غذایی و پوشاک انسانها همواره در طول تاریخ پایه و اساس بسیاری از تحولات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در سرتاسر جهان بوده و هست. امروزه کشاورزی و توسعه کشاورزی به عنوان موتور محرکه و نیروی پیش برنده توسعه به طور عام و توسعه روستایی به طور خاص می باشد، هر دوی این مفاهیم امروزه دچار تغییر و تحولات شدیدی می باشند به طوریکه کشاورزی شدیداً با بحث پایداری در چالش می باشد. آلودگی های آب، خاک، هوا و فرسایش خاک، مقاومت آفات به سموم و گسترش کود شیمیایی سبب گردیده تا به جهت حفظ منابع به گذشته و کشت های صنعتی برگردیم. زراعتی که به هر صورت در عین پائین بودن بازده سلامتی آتی بشر را تضمین می کند. این مطالعه به بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش فناوری نوین و کشاورزی پایدار در روستای سرانجیرک شهرستان هرسین پرداخته است. تحقیق حاضر کیفی و از لحاظ هدف کاربردی- توسعه ای و به روش مطالعه؛ قوم نگاری بوده است. در این تحقیق، جامعه ی مورد مطالعه، افراد کلیدی روستای مذکور بودند که این افراد به روش گلوله برفی انتخاب شدند. ابزار گردآوری اطلاعات؛ مشاهده (مستقیم و مشارکتی)، مصاحبه (انفرادی، نیمه ساختارمند و گروهی) و مطالعه اسناد و مدارک دست دوم اطلاعاتی بود. روایی و پایایی اطلاعات از طریق م صاحبه با گروه های مختلف تحقیق، مورد تأئید قرار گرفت و از روش مثلث سازی استفاده گردید. یافته های حاصل نشان داد؛ عوامل فردی، اجتماعی، اقتصادی، محیطی، آموزشی- ارتباطی، فنی و سازمانی بر پذیرش تأثیر گذار است. بنابراین پیشنهاد گردید؛ با برنامهر یزی، نیازسنجی و ارائه آموزش های ترویجی به کشاورزان کنونی و ه مچنین پذیرنده گان آینده، تمهیدات جدی به منظور زمینه سازی جهت معرفی فناوری نوین زراعی و ارتقای سطح دانش فنی آنها در نظر گرفته شود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 25 ]

[ شنبه 6 آذر 1395 ] 4:11 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]