مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله ارتباط بين هيجان طلبي و ميزان رفتارهاي خشونت آميز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه اي ا


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله ارتباط بين هيجان طلبي و ميزان رفتارهاي خشونت آميز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه اي ايران با word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله ارتباط بين هيجان طلبي و ميزان رفتارهاي خشونت آميز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه اي ايران با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله ارتباط بين هيجان طلبي و ميزان رفتارهاي خشونت آميز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه اي ايران با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله ارتباط بين هيجان طلبي و ميزان رفتارهاي خشونت آميز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه اي ايران با word :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: ششمین همایش ملی دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی ایران

تعداد صفحات: 5

چکیده:

فوتبال یکی از پرطرفدارترین، جذاب ترین و هیجان انگیزترین رشته های ورزشی محسوب می شود. مانند سایر پدیده های اجتماعی هم اثرپذیر وهم اثرگذار می باشد. مطالعه و بررسی خشونت در فوتبال به عنوان یکی از مهمترین اشکال انحراف در عرصه ورزش، همچنین کسب آگاهی نسبت به عوامل به وجود آورنده آن، و در نتیجه پیامدهای مربوطه اش امری ضروری است. هدف این تحقیق (بررسی ارتباط بین هیجان طلبی و میزان رفتارهای خشونت آمیز تماشاگر آشوبگر در فوتبال حرفه ای ایران می باشد. روش شناسی: روش تحقیق از نوع توصیفی و ازنظرهدف کاربردی است. جامعه آماری شامل کلیه پرسنل یگان ویژه نیروی انتظامی شاغل در لیگ برتر و جام حذفی و نمونه آماری شامل تعداد 100 نفر از پرسنل یگان ویژه نیروی انتظامی و تعداد 50 نفر از تماشاگران آشوبگر فوتبال لیگ برتر و جام حذفی سال 88-89 می باشد. برای جمع آوری اطلاعات از دو پرسشنامه یکی مخصوص مامورین و دیگری برای تماشاگران آشوبگر استفاده شد. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از نرم افزار SPSS و آزمون KMO، جهت مناسب بودن عناصر برای عامل فرایند اجتماعی شدن و از آزمون گاما، جهت تعیین رابطه بین هیجان طلبی و میزان رفتارهای خشونت آمیز تماشاگران آشوبگر در فوتبال حرفه ای ایران استفاده شد. یافته ها: یافته های تحقیق نشان داد از نظر تماشاگران آشوبگر رابطه معنی دار، مستقیم و قوی بین هیجانات و میزان رفتارهای خشونی آمیز وجود دارد و از نظر پلیس نیز از این رابطه معنی دار، مستقیم و متوسط است. بحث و نتیجه گیری: با توجه به نتایج تحقیق ضرورت کار فرهنگی، تاثیر خانواده ها، تحریک نکردن احساسات و هیجانات تماشاگران از سوی رسانه ها، مسئولین برگزاری مسابقات و پلیس وعوامل دیگر می تواند رفتارهای خشونت آمیز را کاهش دهد و از طرفی ضرورت انجام تحقیقات روانشناختی را در کاهش آشوبگری در فوتبال خاطر نشان می کند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 22 ]

[ چهارشنبه 17 آذر 1395 ] 2:54 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]