مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزي وزارت امور اقتصادي و دارايي) با word دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزي وزارت امور اقتصادي و دارايي) با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزي وزارت امور اقتصادي و دارايي) با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزي وزارت امور اقتصادي و دارايي) با word :

دانلود مقاله بررسي و تجزيه و تحليل ميزان اثربخشي نظام ارزيابي عملکرد جديد کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزي وزارت امور اقتصادي و دارايي) با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1387 در مدرس علوم انسانی از صفحه 199 تا 225 منتشر شده است.
نام: بررسی و تجزیه و تحلیل میزان اثربخشی نظام ارزیابی عملکرد جدید کارکنان دولت (مورد مطالعه در ستاد مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی)
این مقاله دارای 27 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اثربخشی
مقاله ارزیابی عملکرد
مقاله ارزیابی کارکنان دولت
مقاله بهبود عملکرد
مقاله مدیرت منابع انسانی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ارزیابی عملکرد در تسهیل اثربخشی سازمانی، یک وظیفه مهم و حیاتی مدیریت منابع انسانی تلقی می شود. در سالهای اخیر، به نقش ارزیابی عملکرد توجه زیادی معطوف شده است، زیرا طرفداران آن معتقدند یک نظام اثربخش ارزیابی عملکرد می تواند انبوهی از مزیتها را برای سازمانها و کارکنان آنها ارزانی دارد. البته توجه به بحث ارزیابی عملکرد در سالهای اخیر در ایران بویژه در بخش دولتی قابل ملاحظه بوده و طی چند سال اخیر، دولت با پیاده سازی نظام ارزیابی عملکرد کارکنان خود سعی در بهبود وضع موجود نظام ارزیابی در بین مدیران، سرپرستان، کارشناسان و کارکنان داشته است. در این مقاله، میزان اثربخشی نظام ارزیابی عملکرد فعلی و قبلی کارکنان دولت بررسی شده و در این رابطه فرضیه ها (7 فرضیه) و سوالهایی مرتبط با هدف و منظور یک نظام ارزیابی صحیح در سازمان، مطرح و در قالب پرسشنامه در اختیار نمونه آماری (کارشناسان ادارات مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی ) قرار گرفته است، سپس نظرات آنها به صورت مقایسه ای در رابطه با دو نظام ارزیابی عملکرد فعلی و قبلی کارکنان دولت بررسی، تجزیه و تحلیل شده است.
یافته ها و نتایج تحقیق نشان می دهد نظام ارزیابی عملکرد فعلی کارکنان دولت در مقایسه با نظام قبلی آن از حیث تحقق اهداف مترتب بر آن موفقتر عمل کرده و حرکت روبه جلویی در این مسیر حس می شود. در پایان پیشنهاداتی برای بهبود و توسعه برنامه های ارزیابی عملکرد کارکنان دولت و رفع مشکلات و نواقص موجود و همچنین ارتقای اثربخشی آن ارایه شده است .


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 25 ]

[ شنبه 6 آذر 1395 ] 4:10 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]