مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله ارزيابي و سنجش شاخصهاي توسعه پايدار شهري با استفاده ازFAHP (موردي: محله وليعصر در مشهد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله ارزيابي و سنجش شاخصهاي توسعه پايدار شهري با استفاده ازFAHP (موردي: محله وليعصر در مشهد با word دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله ارزيابي و سنجش شاخصهاي توسعه پايدار شهري با استفاده ازFAHP (موردي: محله وليعصر در مشهد با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله ارزيابي و سنجش شاخصهاي توسعه پايدار شهري با استفاده ازFAHP (موردي: محله وليعصر در مشهد با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله ارزيابي و سنجش شاخصهاي توسعه پايدار شهري با استفاده ازFAHP (موردي: محله وليعصر در مشهد با word :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی خدمات شهری و محیط زیست
تعداد صفحات: 15
چکیده:
عدالت اجتماعی از مفاهیم بنیادین و توسعه پایدار شهری است. در تبیین مفهوم عدالت اجتماعی، نیاز به بررسی و شناخت مناطق شهری از نظر امکانات و خدمات اولیه و اساسی است. امروزه آگاهی از نقاط قوت،ضعف نواحی جهت ارایه طرحها، برنامهها وسیاستگذاریها ضروری است. توسعه پایدار شهری موضوعی جذاب برای سیاستگذاران و برنامهریزان منطقهای محسوب میشود. بنابراین انتخاب روش ابزار مناسب بهمنظور اندازه گیری کمی آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو هدف مقالهی حاضر، بررسی و ارزیابی شاخصها و سنجههای توسعه پایدار شهری میباشد. پژوهش حاضر بر اساس روش توصیفی تحلیلی و با استفاده از تکنیکFAHPفازی – سلسله مراتبی)، انجام گرفته است. منطقه مورد مطالعه، محله ولیعصر در شهر مشهد میباشد؛ جهت سنجش و ارزیابی شاخصهای پایداری در محله مورد مطالعهدر تکنیک مورد استفاده از 20 نفر از متخصصان و نخبگان شهری استفاده شده است. نتایج پژوهش در مطالعه حاضر نشان داد که از مهمترین اولویتهای اصلی جهت توسعه پایدار محله مذکور، تاکید برشاخصهای اقتصادی میباشد و شاخصهای اجتماعی- فرهنگی و زیست محیطی به ترتیب در اولویتهای بعدی قرار دارند. همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، در زیر شاخصهای مورد بررسی، شاخصهای میزانبرخورداری خانوارها از تجهیزات شهری با امتیاز 0,88 و دسترسی به خدمات عمومی با امتیاز 0,71 و همچنین ارزش اقتصادی زمین و میزان درآمد خانوارها با امتیاز 0,72 و 0,71 از مهمترین اولویتهای متخصصان و کارشناسان جهت توسعه پایدار محله ولیعصر مشهد شناسایی شدند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 24 ]

[ شنبه 6 آذر 1395 ] 4:10 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]