مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word :

دانلود مقاله رابطه مصرف سيگار با بروز ديابت بارداري با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله علمی دانشگاه علوم پزشكی زنجان از صفحه 34 تا 41 منتشر شده است.
نام: رابطه مصرف سیگار با بروز دیابت بارداری
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دیابت بارداری
مقاله مصرف سیگار
مقاله بروز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: دیابت یک بیماری متابولیک و شایع ترین عارضه طبی در بارداری است. دیابت بارداری نیز یکی از انواع دیابت است که برای اولین بار در بارداری شناسایی می شود. عوامل خطر متعددی در بروز دیابت بارداری شناسایی شده اند. شناسایی عوامل خطر جدید به کشف زنانی که در معرض خطر قرار دارند، کمک خواهد کرد. این مطالعه با هدف تعیین رابطه مصرف سیگار حین یا قبل از بارداری با بروز دیابت بارداری در مراجعین به مراکز بهداشتی درمانی شهر تهران در سال 88-1387 انجام گردید.
روش بررسی: این مطالعه مورد – شاهدی بر روی 110 زن باردار با تشخیص قطعی دیابت بارداری (گروه مورد) و همزمان با آن تعداد 96 خانم بارداربدون ابتلا به دیابت بارداری (گروه شاهد)، مراجعه کننده به درمانگاه مراقبت های روتین بارداری و مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم بیمارستان آیت اله طالقانی و مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم ایران در شهر تهران انجام شد. روش گردآوری داده ها، مصاحبه و روش نمونه گیری به صورت در دسترس بود. دو گروه از نظر سن، تعداد سقط و تعداد زایمان با یکدیگر همسان شدند.
یافته ها: خصوصیات دموگرافیک در دو گروه مشابه بود. مصرف سیگار قبل و یا در حین بارداری با بروز دیابت بارداری در ارتباط بود (P=0.001) .زنانی که سابقه ای از مصرف سیگار را ذکر می کردند، 79/3 برابر نسبت به گروهی که سابقه ای از مصرف سیگار را ذکر نمی کردند، در معرض ابتلا به دیابت بارداری بودند (P=0.0001 CI=1.37-10.53).
نتیجه گیری: بر اساس یافته های مطالعه حاضر، مصرف سیگار حین و یا قبل از بارداری می تواند یک عامل خطر در بروز دیابت بارداری باشد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 23 ]

[ سه شنبه 16 آذر 1395 ] 14:58 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]