مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله توليد بيوتکنولوژي کانتاگزانتين بوسيله ي باکتري Dietzia natrlonimnaea از ملاس چغندر قند


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله توليد بيوتکنولوژي کانتاگزانتين بوسيله ي باکتري Dietzia natrlonimnaea از ملاس چغندر قند با word دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله توليد بيوتکنولوژي کانتاگزانتين بوسيله ي باکتري Dietzia natrlonimnaea از ملاس چغندر قند با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله توليد بيوتکنولوژي کانتاگزانتين بوسيله ي باکتري Dietzia natrlonimnaea از ملاس چغندر قند با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله توليد بيوتکنولوژي کانتاگزانتين بوسيله ي باکتري Dietzia natrlonimnaea از ملاس چغندر قند با word :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: همایش منطقه ای غذا و بیوتکنولوژی

تعداد صفحات: 6

چکیده:

تشکیل کانتاگزانتین در میکروارگانیزم ها بستگی به شرایط محیط کشت دارد. تولید این ماده را ازمیکروارگانیزم ها می توان با فرآیندهای اپتیمم سازی افزایش داد. در این مطالعه از ملاس به عنوان منبع کربنی استفاده شد و اثر سه فاکتورpH غلظت ملاس و غلظت عصاره مخمر بر تولید کانتاگزانتین باکتریDietzia natrlonimnaea با روش سطح پاسخ اپتیمم شد. برای این کار از طرح مرکب مرکزی استفاده شد. این طرح نشان داد که ماکزیمم غلظت کانتاگزانتین تحت شرایط pH ، 7/71 و غلظت ملاس 23/22%w/v%و غلظت عصاره مخمر g l-1 10/05 بدست می آید. آزمایشات تاییدی ضمن تایید پیش بینی مدل، نشان دادند که در شرایط اپتیمم10/81 میلی گرم در لیتر محیط کشت، کانتاگزانتین تولید می شود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 15 ]

[ شنبه 6 آذر 1395 ] 6:32 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]