مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي افت شديد آبهاي زيرزميني در استان کهگيلويه و بويراحمد با نگاه ويژه به دشت کلاچوي


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي افت شديد آبهاي زيرزميني در استان کهگيلويه و بويراحمد با نگاه ويژه به دشت کلاچوي دهدشت با word دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي افت شديد آبهاي زيرزميني در استان کهگيلويه و بويراحمد با نگاه ويژه به دشت کلاچوي دهدشت با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي افت شديد آبهاي زيرزميني در استان کهگيلويه و بويراحمد با نگاه ويژه به دشت کلاچوي دهدشت با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي افت شديد آبهاي زيرزميني در استان کهگيلويه و بويراحمد با نگاه ويژه به دشت کلاچوي دهدشت با word :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: دومین کنفرانس سراسری آب

تعداد صفحات: 11

چکیده:

استان کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی در حدود 13699 کیلومتر مربع در جنوب شرق کشور قرار دارد. سه چهارم مساحت این استان را کوه و تنها یک چهارم آن را داشتهای ششگانه (کلاچو، چرام، بردیان، دهدشت، لیشتر، امامزاده جعفر) تشکیل میدهد که نقش فوق العاده مهمی در کشاورزی و دامپروری و صنعت این استان محروم ایفا می‌کنند. بدلیل شرایط توپوگرافی استفاده از آبهای سطحی این استان بسیار مشکل و هزینه بردار بوده و در بعضی از مناطق تقریبا غیرممکن است. بنابراین منبع آب زیرزمینی (مخازن رسوبی و مخازن کارستی) تنها منبع تامین آب شیرین برای مردم منطقه است. استان کهگیلویه و بویراحمد نیز مانند برخی از استانهای کشور در دهه اخیر دچار خشکسالی شده است. خطر بحران منابع آب ناشی کاهش شدید بارش و روشهای غلط آبیاری و برداشت بی‌رویه از منبع آب زیرزمینی آینده نگران کننده‌ای را پیش روی ما ترسیم می‌کند. تا آن جا که افت سطح آب زیرزمینی مشکلاتی همچون خشک شدن بعضی از چاههای آب و تمام قنوات، کاهش دبی رودخانه‌های بزرگ و خشک شدن رودخانه‌های کوچک، تنزل کیفیت آب، افزایش هزینه پمپاژ و نشست زمین را در پی داشته است. در این مقاله اثرات خشکسالی دهه اخیر را بر منبع آب زیرزمینی شش دشت مهم استان کهگیلویه و بویراحمد با ترسیم و تحلیل هیدروگراف واحد دشت و هیزتوگرام بارندگی ده ساله این دشتها (با تاکید بر دشت کلاچو) ارائه شده و راهکارهایی نیز برای مقابله با آن در نظر گرفته شده است.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 33 ]

[ جمعه 18 فروردين 1396 ] 19:16 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]