مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word :

دانلود مقاله گزارش مورد: نوريلموماي دژنره داخل استخوان فک پايين در يک خانم 23 ساله با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در مجله دانشكده دندانپزشكی مشهد از صفحه 353 تا 360 منتشر شده است.
نام: گزارش مورد: نوریلمومای دژنره داخل استخوان فک پایین در یک خانم 23 ساله
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نوریلمومای دژنره
مقاله شوانومای باستانی
مقاله تومور داخل استخوانی
مقاله فک پایین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: نوریلموما یک تومور خوش خیم منشاء گرفته از غلاف عصبی محیطی است که در داخل دهان، به خصوص در فک ها بسیار نادر است. درمان نوریلموما، جراحی و خارج کردن کامل ضایعه است و میزان عود آن نیز بسیار کم می باشد. ضایعاتی که مزمن هستند ممکن است دستخوش تغییرات میکروسکوپی دژنراتیو گردند که به آنها نوریلمومای دژنره یا شوانومای باستانی (Ancient schwannoma) گویند و نوع نادری از نوریلموما است. ما در اینجا یک مورد نوریلمومای دژنره داخل استخوان فک پایین را گزارش می کنیم.
یافته ها: بیمار خانم 23 ساله بود که از درد و تورم فک پایین شکایت داشت. طبق آنچه بیمار می گفت 6 سال قبل درمان جراحی در این ناحیه از فک انجام شده بود و او از تشخیص پاتولوژی قبلی اطلاعاتی نداشت. یک بیوپسی انجام پذیرفت و نوریلمومای دژنره توسط بررسی های میکروسکوپی با پرولیفراسیون خوش خیم سلول های شوان و آتیپی هسته ای، هیالینیزاسیون و تغییرات میگزوماتوز و کلسیفیکاسیون و ایمونوهیستوشیمی S-100 تشخیص داده شد. درمان جراحی رزکسیون نسبی با حاشیه های سالم انجام شد و کورتاژ ترانس – مندببولار ضایعه داخل استخوانی انجام شد، قطعه استخوانی خارج شده منجمد گردید و جایگزین شد.
بحث و نتیجه گیری: نوریلموما یک تومور خوش خیم غلاف عصبی است، حضور طولانی مدت نوریلموما ممکن است باعث تغییراتی گردد که این ضایعه را از نظر بالینی، نمای رادیوگرافی و هیستوپاتولوژی در تشخیص افتراقی ضایعاتی قرار دهد که سر انجام درمان های دیگری می طلبند. توجه به نماهای خاص هیستوپاتولوژی در افتراق آنها تعیین کننده است و مجموعه یافته ها برای هر ضایعه، می تواند درمان انتخابی را تحت تاثیر قرار دهد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 20 ]

[ چهارشنبه 27 بهمن 1395 ] 5:36 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]