مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي جمعيت زمستان گذران پرندگان آبزي و کنار آبزي در پارک ملي و پناهگاه حيات وحش بختگا


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي جمعيت زمستان گذران پرندگان آبزي و کنار آبزي در پارک ملي و پناهگاه حيات وحش بختگان86در80 با word دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي جمعيت زمستان گذران پرندگان آبزي و کنار آبزي در پارک ملي و پناهگاه حيات وحش بختگان86در80 با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي جمعيت زمستان گذران پرندگان آبزي و کنار آبزي در پارک ملي و پناهگاه حيات وحش بختگان86در80 با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي جمعيت زمستان گذران پرندگان آبزي و کنار آبزي در پارک ملي و پناهگاه حيات وحش بختگان86در80 با word :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین همایش ملی تالاب های ایران

تعداد صفحات: 12

چکیده:

دریاچه بختگان با مساحتی برابر با 74525 هکتار دومین دریاچه بزرگ ایران بشمار میآید و یکی از مهمترین بوم سازگانهای آبی است که به دلیل اکوتون بودن نواحی حاشیه ای، از تنوع زیستگاهی فراوانی برخوردار میباشد و به دلیل دارا بودن ذخایرمطلوبی از آبزیان محل مناسبی جهت زمستان گذرانی، تولید مث ل و تخم گذاری پرندگان مهاجر محسوب میشود. به طوریکه از تعداد 517 گونه و 76 خانواده، پرنده شناسایی شده در کشور تعداد 222 گونه و 12 خانواده به ترتیب در حدود43و 56/5 درصد در این تالابها وجود دارند. بر اساس نتایج این تحقیق مشخص میشود که در طی دوره شش ساله 1380-1386 تعداد 52 گونه متعلق به 35 جنس، 15 خانواده و شش راسته از پرندگان آبزی و کنار آبزی در این دو تالاب با ارزش زیست نمودهاند. بنابراین رعایت نکردن سهم این دریاچه ها از دریافت آب رودخانههای بالا دست موجب از دست رفتن این اکوسیستم با ارزش میگردد. هم اکنون دریاچه بختگان در سالهای اخیر تحت تأثیر عوامل تهدید کننده متعدد از جمله عوامل جوی، ورود آلایندههای ناشی از فعالیتهای صنعتی و کشاورزی بهره برداریهای ناپایدار از طریق احداث چاههای متعدد و بویژه خشکسالی و احداث سدهای متعدد، آسیب بسیاری دیده و بخش ق ابل توجهی از این پناهگاه با ارزش حیات وحش به نمکزار تبدیل شده است . بنابراین حفاظت از این اکوسیستم ها به دلیل برخورداری از تنوع گونهای و ژنتیکی جانوری بسیار حائز اهمیت میباشد. با توجه به اهمیت تالابها در حفظ تنوع زیستی، ذخایر گونهای و ژنتیکی در این پژوهش تالابهای طشک و بختگان به عنوان یکی از پناهگاه های با ارزش و واجد زیستگاههای متنوع مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 19 ]

[ دوشنبه 25 بهمن 1395 ] 7:01 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]