مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله سنتز نانوذرات هيدروکسي آپاتيت از پيش ماده هاي تري اتيل فسفيت و نيترات کلسيم با استفاده


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله سنتز نانوذرات هيدروکسي آپاتيت از پيش ماده هاي تري اتيل فسفيت و نيترات کلسيم با استفاده از فرآيند سلدرژل با word دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله سنتز نانوذرات هيدروکسي آپاتيت از پيش ماده هاي تري اتيل فسفيت و نيترات کلسيم با استفاده از فرآيند سلدرژل با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله سنتز نانوذرات هيدروکسي آپاتيت از پيش ماده هاي تري اتيل فسفيت و نيترات کلسيم با استفاده از فرآيند سلدرژل با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله سنتز نانوذرات هيدروکسي آپاتيت از پيش ماده هاي تري اتيل فسفيت و نيترات کلسيم با استفاده از فرآيند سلدرژل با word :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: همایش ملی مواد نو

تعداد صفحات: 10

چکیده:

در این تحقیق پودر هیدروکسی آپاتیت (HA) در ابعاد نانومتری با روش سل – ژل سنتز شد. این پودر قابلیت استفاده بالقوه در ترمیم استخوان و دندان را دارد. نیترات کلسیم [Ca(NO3)2,4H2O, MERK] و تری اتیل فسفیت [TEP,(C2H5O)3P,MERK] به عنوان پیش ماده در اتانل استفاده شدند. برای دستیابی به مقدار استوکیومتری Ca/P برابر 1/67 محلول TEP به صورت قطره قطره به محلول نیترات کلسیم آماده شده اضافه شد. پس از پیرسازی و خشک نمودن نمونه ها، عملیات حرارتی در دمای 550 درجه سانتیگراد انجام شد. تغییرات ساختاری، مورفولوژی پودرتغییرات شیمیایی و آنالیز فازی پودر توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)، میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM)، آنالیز پراش اشعه ایکس (XRD)، طیف سنجی مادون قرمز FTIR و دستگاه زتا سایزر انجام شد. نتایج مطالعات XRD و FTIR نشاندهنده ایجاد ترکیب هیدروکسی آپاتیت می باشد. اندازه ذران اندازه گیری شده با دستگاه زتاسایزر در حدود 100 نانومتر می باشد. بررسی های میکروسکوپی الکترونی عبوری وجود ذرات هگزاگونال با ابعاد 20 تا 40 نانومتر را نشان می دهند. اندازه بلورک های محاسبه شده با روش Scherrer و درجه بلوری به ترتیب حدود 10 نانومتر و 72% به دست آمد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 17 ]

[ دوشنبه 25 بهمن 1395 ] 7:01 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]