مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذرباي


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذربايجان شرقي) با word دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذربايجان شرقي) با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذربايجان شرقي) با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذربايجان شرقي) با word :

دانلود مقاله بررسي تاثير سياست هاي حمايتي دولت بر توليد محصولات كشاورزي (مطالعه موردي: استان آذربايجان شرقي) با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در دانش كشاورزی و تولید پایدار (دانش كشاورزی) از صفحه 35 تا 47 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر سیاست های حمایتی دولت بر تولید محصولات كشاورزی (مطالعه موردی: استان آذربایجان شرقی)
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استان آذربایجانشرقی
مقاله تحلیل حساسیت
مقاله سیاست های حمایتی
مقاله ماتریس تحلیل سیاستی
مقاله محصولات زراعی
مقاله مزیت نسبی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
شناسایی و حمایت اصولی و هدفمند از تولید محصولات کشاورزی دارای مزیت نسبی و قابل رقابت در بازارهای جهانی گام مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی محسوب می شود. تحقیق حاضر نیز با هدف شناسایی محصولات کشاورزی مزیت دار استان آذربایجانشرقی با استفاده از ماتریس تحلیل سیاستی صورت گرفته است. در این بررسی برخی از متغیرهای اثرگذار بر مزیت نسبی مانند نرخ ارز و قیمت جهانی محصولات تحلیل حساسیت شدند. نتایج نشان داد كه تولید محصولات گندم دیم، جو دیم و جو آبی در این استان فاقد مزیت نسبی بوده در حالی که خیار و گوجه فرنگی در بین محصولات مورد بررسی بیشترین مزیت را دارا می باشند. تحلیل حساسیت شاخص های مزیت نسبی نسبت به نرخ ارز نشان داد كه با افزایش نرخ ارز مزیت نسبی نیز افزایش می یابد. در بین محصولات مورد بررسی گندم دیم و جو دیم بیش ترین و خیار كم ترین حساسیت را نسبت به نرخ ارز نشان دادند. هم چنین، تحلیل حساسیت نسبت به تغییرات قیمت جهانی محصولات نشان داد كه كاهش 25 درصدی قیمت جهانی محصولات سبب از بین رفتن مزیت گندم آبی و قرار گرفتن سیب زمینی در نقطه سر به سر تولید خواهد شد. تحلیل حساسیت نسبت به هزینه نهاده های قابل تجارت نشان می دهد كه هر چه نسبت درآمد به هزینه نهاده های قابل تجارت بیش تر باشد، حساسیت شاخص هزینه منابع داخلی نسبت به تغییر هزینه نهاده های قابل تجارت كم تر می شود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 24 ]

[ دوشنبه 25 بهمن 1395 ] 6:25 ] [ علی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]