مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله کانيشناسي، دگرساني، ژئوشيمي و کانيسازي کمربند جنوب سبزوار با رويکردي بر اکتشاف مسپورفي


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله کانيشناسي، دگرساني، ژئوشيمي و کانيسازي کمربند جنوب سبزوار با رويکردي بر اکتشاف مسپورفيري با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله کانيشناسي، دگرساني، ژئوشيمي و کانيسازي کمربند جنوب سبزوار با رويکردي بر اکتشاف مسپورفيري با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله کانيشناسي، دگرساني، ژئوشيمي و کانيسازي کمربند جنوب سبزوار با رويکردي بر اکتشاف مسپورفيري با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله کانيشناسي، دگرساني، ژئوشيمي و کانيسازي کمربند جنوب سبزوار با رويکردي بر اکتشاف مسپورفيري با word :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پانزدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران

تعداد صفحات: 8

چکیده:

کمربند پلوتونیکی- ولکانیکی جنوب سبزوار در 30 کیلومتری جنوب سبزوار واقع است. این کمربند ازلحاظ ساختاری ایران، در زون سبزوار قرار میگیرد. روند گسلهای منطقه همروند با کمربند بوده و شمالغرب- جنوبشرق میباشد. مطالعات پتروگرافی، آلتراسیونی، ژئوشیمی (سنگی و رسوب آبراههای) و کانیسازی،مشابهت این منطقه را به کمربندهای متالوژنی مس پورفیری، تایید میکند. طی مطالعات صحرایی و سنگ-نگاری منطقه، سنگهای آتشفشانی (عمدتاآندزیت) باسن ائوسن و سنگهای نفوذی (کوارتزمونزونیتپورفیری، کوارتزمونزودیوریتپورفیری، هورنبلندکوارتزمونزودیوریتپورفیری، هورنبلندمونزودیویتپورفیری، مونزودیوریت-پورفیری و..) با سن میوسن شناسایی شده است. تمامی واحدهای سنگی توسط محلولهای گرمابی شدیداً دگرسان شده و مدل آلتراسیونی مشابه باکانیسازی مسپورفیری ایجاد نموده است. مطالعات ژئوشیمی کمربند در دو بخش رسوب آبراهه و خردهسنگی برای عناصر Ag ،Zn ،Pb ،Cu صورت گرفت. نتایج حاصل، آنومالی مس و روی را در کمربند نشان داد. این آنومالی بطور غالب در قسمت مرکز کمربند متمرکز بوده و حدود 500 تا 900 ppm تغییر میکند. کانیسازی در منطقه نیز بصورت فلزی و غیرفلزی (کائولن) مشهود میباشد. مهمترین کانهها عبارتند از: پیریت، کالکوپیریت، مالاکیت، آزوریت واکسیدهای آهن مانند هماتیت، گوتیت و لیمونیت که غالباً در نتیجهی اکسیداسیون کانیهای سولفیدی منطقه ظاهر شدهاند. پیریت فراوانترین کانی سولفیدی در منطقه است. واحدهای سنگی، نوع و گسترش زونهای آلتراسیونی و وجود آنومالی مس در این کمربند، آن را از لحاظ اکتشاف پتانسیل مس پورفیری از نوعمونزونیتی حائز اهمیت ساخته است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 18 ]

[ جمعه 22 بهمن 1395 ] 6:16 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]