مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي قابليت استفاده از امکانات GIS براي تهيه نقشه پايداري مناطق جنگلي جهت مديريت شبکه


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي قابليت استفاده از امکانات GIS براي تهيه نقشه پايداري مناطق جنگلي جهت مديريت شبکه جاده جنگلي با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي قابليت استفاده از امکانات GIS براي تهيه نقشه پايداري مناطق جنگلي جهت مديريت شبکه جاده جنگلي با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي قابليت استفاده از امکانات GIS براي تهيه نقشه پايداري مناطق جنگلي جهت مديريت شبکه جاده جنگلي با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي قابليت استفاده از امکانات GIS براي تهيه نقشه پايداري مناطق جنگلي جهت مديريت شبکه جاده جنگلي با word :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: همایش سراسری سامانه اطلاعات مکانی

تعداد صفحات: 8

چکیده:

طراحی و احداث شبکه جادههای جنگلی در مناطق جنگلی کوهستانی، از ارکان اجرایی مدیریت علمی و صحیح عرصه های جنگلی محسوب شده و راهی به سوی توسعه پایدار تودههای جنگلی میباشد. این تحقیق در سری رزه شفارود در غرب استان گیلان انجام پذیرفت و با به کارگیری فنآوری GIS و استفاده از مدل MPSIAC به تولید نقشه پایداری برای طراحی جاده جدید در نرم افزار Arcview اقدام گردید. نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که جاده طراحی شده (پیشنهادی) با 23908 متر طول در مقابل 25280 متر جاده موجود توانست میزان پوشش مناسبی را در میان پارسلهای عبوری ایجاد نماید. طول شبکه جاده پیشنهادی 1372 متر کمتر از طول شبکه جاده موجود میباشد، علاوه بر آن میزان عبور شبکه جاده پیشنهادی از مناطق با پایداری بالا در حدود 12 % بیشتر از شبکه جاده موجود می باشد. براساس نتایج این تحقیق عبور جاده پیشنهادی از مناطق ناپایدار نسبت به جاده موجود بیش از 2 برابر کاهش یافته و تفاوت معنیداری در سطح 99 درصد داشته است. که در مجموع باعث کاهش اثرات تخریبی جاده بر طبیعت می گردد. در نهایت نتایج به دست آمده نشان میدهد که استفاده از سامانه اطلاعات جغرافیایی میتواند دقت طراحی و کیفیت شبکه جاده جنگلی را افزایش داده و باعث کاهش هزینه ها شود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 13 ]

[ دوشنبه 18 بهمن 1395 ] 4:05 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]