مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله نقش پوسچر و بار خارجي بر روي فعاليت عضلات تنه حين فعاليت هاي باربرداري استاتيک با word


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله نقش پوسچر و بار خارجي بر روي فعاليت عضلات تنه حين فعاليت هاي باربرداري استاتيک با word دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله نقش پوسچر و بار خارجي بر روي فعاليت عضلات تنه حين فعاليت هاي باربرداري استاتيک با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله نقش پوسچر و بار خارجي بر روي فعاليت عضلات تنه حين فعاليت هاي باربرداري استاتيک با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله نقش پوسچر و بار خارجي بر روي فعاليت عضلات تنه حين فعاليت هاي باربرداري استاتيک با word :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: نخستین کنفرانس بین المللی ارگونومی ایران

تعداد صفحات: 13

چکیده:

مقدمه: یکی از مهمترین عوامل ثباتی ستون فقرات، فعالیت عضلانی است که این فاکتور نیز به نوبه خود ارتباط تنگاتنگی با پوسچر ستون فقرات و میزان بار وارده بر آن دارد. برخی از مطالعات صورت گرفته در این زمینه، در جهت تایید باربرداری در ضوعیت کیفوتیک کمر و برخی دیگر حاکی از ارجحیت وضعیت لوردوتیک اند.
مواد و روشها: این مطالعه بر روی 11 مرد سالم داوطلب 25-20 ساله بدون سابقه کمر درد انجام شد. سیگنالهای الکترومیوگرافی با استفاده از الکترود سطحی از پنج عضله تنه در سمت راست (راست کننده ستون فقرات (ES)، پشتی بزرگ (LD)، مایل داخلی (IO) مایل خارجی (EO) و راست شکمی (RA) ثبت شد. 9 فعالیت استاتیکی با 3 سطح بار خارج ی(صفر، 10 و 20 کیلوگرم) در 3 وضعیت کمر (نوترال، لوردوتیک و کیفوتیک) مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج:نتایج نشان داد که با افزایش بار خارجی صرفنظر از نوع پوسچر کمر ، MVC% فعالیت الکتریکی ، عضلات فلکسورواکستانسور تنه افزایش معنی داری می یابد (p<0.05) همچنین با تغییر انحنای کمر در همه سطوح بار خارجی MVC% فعالیت الکتریکی عضلات مایل داخلی و راست کننده ستون فقرات دچار تغییر معنی داری می شدند (P<0.05) در بررسی اثر متقابل بار و انحنای کمر (بار * انحنای کمر) ، نتایج حاکی از آن بود که در بارهای متوسط این تقابل تنها در عضله صاف کننده ستون فقرات معنی دار است (P<0.05)
بحث و نتیجه گیری: هر فاکتور میزان بار خارجی و انحنای کمر نقش تعیین کننده ای در فعالیت عضلات تنه دارند. از سوی دیگر این دو فاکتور در تعیین فعالیت الکتریکی عضلات تنه اثر متقابلی بر روی یکدیگر دارند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 8 ]

[ دوشنبه 18 بهمن 1395 ] 3:56 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]