مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود کنکاشي پيرامون عوامل مخل در ايجاد حس نامکاني در بافت شهري به منظور تدقيق معيارهاي خلق فضاي ان


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود کنکاشي پيرامون عوامل مخل در ايجاد حس نامکاني در بافت شهري به منظور تدقيق معيارهاي خلق فضاي انساني مبتني بر ادراک با word دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود کنکاشي پيرامون عوامل مخل در ايجاد حس نامکاني در بافت شهري به منظور تدقيق معيارهاي خلق فضاي انساني مبتني بر ادراک با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود کنکاشي پيرامون عوامل مخل در ايجاد حس نامکاني در بافت شهري به منظور تدقيق معيارهاي خلق فضاي انساني مبتني بر ادراک با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود کنکاشي پيرامون عوامل مخل در ايجاد حس نامکاني در بافت شهري به منظور تدقيق معيارهاي خلق فضاي انساني مبتني بر ادراک با word :


نام کنفرانس یا همایش : دومین کنگره بین المللی سازه ، معماری و توسعه شهری

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

نقش حس نامکانی و بکارگیری حواس انسانی در یک اثر معماری به عنوان عاملی مهم در جهت تولید فضای شهری از اهداف اصلی این مقاله می باشد نامکانی اشاره به وجود مناظر و چشم اندازهای نسبتا یکنواخت و استاندارد شده ای دارد که خصوصیات و مجزا بودن محلی را کمرنگ می کند و تنوع جاها را که ویژگی و خصلت جوامع سنتی و ماقبل صنعتی بود کاهش می دهد این تنوع در جوامع صنعتی کمتر و در جوامع سنتی بیشتر مشهود است نامکانی اساسا مفهومی هنجاری است و ناشی از نارضایتی نسبت به نتایج اقداماتی بوده که بیشتر در گذشته و کمتر در حال حاضر در شهرسازی "علمی" مورد تقلید قرار می گیرد. این نوع شهرسازی به عوض انطباق و انعکاس واقعیات، رفتار آدمیان را جهت دارد و مناظر تولید شده طبق اصول برنامه ریزی علمی ، مناظری مکرر، منظم و یکنواخت و یکسان را تولید کرد. اینکه آیا این احساس همانندی ، یکنواختی ، یک شکلی و تکرار مطلوب است یا نه به ترجیحات ما بستگی درد. عده ای ممکن است این مناظر را اطمینان بخش، تمیز و راحت و عده ای دیگر چه بسا آنها را خشک و خسته کننده بدانند. برای عده ای یکسان و همانند شده مکانها امری مطلوب و در راستای ایجاد وحدت و یگانگی است و برای دسته ای دیگر امری است نامطلوب که آنرا به از خود بیگانگی انسان مربوط دانسته اند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 10 ]

[ دوشنبه 18 بهمن 1395 ] 3:54 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]