مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن با word :

دانلود مقاله بررسي اکولوژيک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان يزد و روش هاي کنترل آن با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در مجله علمی دانشگاه علوم پزشكی كردستان از صفحه 81 تا 88 منتشر شده است.
نام: بررسی اکولوژیک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها در شهرستان یزد و روش های کنترل آن
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اکولوژی
مقاله Culex pipiens
مقاله کولیسیده
مقاله کنترل
مقاله یزد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: پشه های Culex pipiens از نظر خونخواری در محیط های شهری بسیار فعال هستند. نقش آنها در آزار و اذیت انسان ها، در کنار انتقال فیلرها و ویروس ها اهمیت این گونه را زیاد کرده است. ساخت شهرک ها بدون رعایت اصول صحیح بهداشتی و بهسازی سیستم فاضلاب می تواند به عنوان عامل اساسی در ایجاد زیستگاه های لاروی مطرح شود. مطالعه حاضر با توجه به مشکلات ناشی از مزاحمت پشه ها در شهرستان یزد با هدف شناخت اکولوژیک Culex pipiens بعنوان گونه غالب پشه ها و روش های کنترل آن انجام شد.
روش بررسی: در این مطالعه تجربی دو شهر زارچ و شاهدیه که بیشترین مشکل ناشی از مزاحمت پشه ها را داشتند انتخاب و با مطالعه زیستگاه های لاروی و اماکن استراحت پشه های بالغ، مکان های مناسب جهت نمونه گیری تعیین شد. نمونه گیری از اردیبهشت ماه لغایت آذرماه 1388 در یازده نوبت انجام شد. نمونه گیری لارو به روش ملاقه زنی و بالغ به روش های صید کلی، صید دستی، صید با تله نورانی و صید از پناهگاه گودالی انجام شد.
یافته ها: در این مطالعه نمونه های صید شده از نظر تنوع در سه جنس Anopheles،Culex و Culiseta و 5 گونه گزارش شد. تعداد لاروهای صید شده از زیستگاه های لاروی منطقه 19054 عدد بود که از این تعداد Cx. pipiens با 82.2% بیشترین وفور را به خود اختصاص داد. تعداد بالغ های صید شده 523 عدد بود که 118 عدد آن به روش صید کلی صید شدند. از این تعداد،با Cx. pipines %90 بیشترین وفور را شامل شد. همچنین گونه Cx. sinaiticus برای اولین بار از استان گزارش شد.
نتیجه گیری: با توجه به وفورگیری فصلی، پیک فعالیت Cx. pipiens ازاواخر خرداد تا اوایل تیرماه تعیین و این گونه به عنوان گونه غالب مشخص شد. بررسی حالات فیزیولوژیک شکمی بالغ های صید شده در روش پناهگاه گودالی و مقایسه آن با صید کلی، تمایل بیشتر این گونه برای استراحت در اماکن خارجی را نشان می دهد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 7 ]

[ دوشنبه 18 بهمن 1395 ] 3:53 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]