مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word :

دانلود مقاله فراواني موفقيت در ترک سيگار برحسب شدت سندرم محروميت از نيکوتين با word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در آذر و دی 1389 در پژوهنده از صفحه 220 تا 224 منتشر شده است.
نام: فراوانی موفقیت در ترک سیگار برحسب شدت سندرم محرومیت از نیکوتین
این مقاله دارای 5 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ترک سیگار
مقاله نیكوتین
مقاله سندرم محرومیت

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: ترک سیگار در هر سن یکی از موثرترین راه ها برای کاهش پیشرفت بیماری ها بخصوص بیماری های ریوی از جمله بیماری های مزمن انسدادی ریه می ‌باشد. برای موفقیت در این امر لازم است عوامل موثر بر ترک را شناسایی و در برطرف نمودن آنها برنامه‌ ریزی صحیح داشت. هدف این مطالعه تعیین فراوانی موفقیت در ترک سیگار برحسب شدت سندرم محرومیت از نیکوتین بود.
مواد و روش ها: این یک مطالعه توصیفی – مقطعی است که بر روی مراجعین به کلینیک ترک سیگار در مدت یک سال انجام شد. افرادی که در دوره ‌های کلینیک شرکت کردند پس از ترک سیگار با استفاده از آدامس نیکوتین از نظر علایم سندرم محرومیت از نیکوتین مورد بررسی قرار گرفتند، سپس ارتباط این علایم با نتایج حاصله در انتهای دوره مورد بررسی قرار گرفت.
یافته ‌ها: در این مطالعه 298 نفر بررسی شدند. %678 آنها مرد و %742 متاهل بودند و میانگین سنی افراد 385±11 سال بود. در انتهای دوره %45 آنها موفق به ترک سیگار شدند. میانگین اشتیاق به سیگار در افراد ترک کرده 46±37 و در افراد ناموفق در ترک8±3 گزارش شد (P<0.001). میانگین بی ‌قراری در افراد ترک کرده38±32 و در افراد ناموفق در ترک 62±39 بود (P=0.003). همچنین میانگین اضطراب در افراد ترک کرده34±32 و در افراد ناموفق در ترک54±36 بود (P=0.01).
نتیجه‌ گیری: با توجه به ارتباط معنی ‌دار بین شدت بعضی از علایم سندرم محرومیت از نیکوتین (بی ‌قراری، اشتیاق و اضطراب) با نتیجه ترک سیگار، برنامه‌ ریزی برای درمان یا کاهش شدت این علایم پس از ترک، هدف ارزنده‌ ای در برنامه‌ های ترک سیگار می ‌باشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 15 ]

[ دوشنبه 18 بهمن 1395 ] 3:47 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]