مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله اندازه گيري برخي خصوصيات فيزيکي و شيميايي ميوه کيوي (رقم برنو و هيوارد) در چهار مرحله


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اندازه گيري برخي خصوصيات فيزيکي و شيميايي ميوه کيوي (رقم برنو و هيوارد) در چهار مرحله زماني برداشت با word دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اندازه گيري برخي خصوصيات فيزيکي و شيميايي ميوه کيوي (رقم برنو و هيوارد) در چهار مرحله زماني برداشت با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اندازه گيري برخي خصوصيات فيزيکي و شيميايي ميوه کيوي (رقم برنو و هيوارد) در چهار مرحله زماني برداشت با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اندازه گيري برخي خصوصيات فيزيکي و شيميايي ميوه کيوي (رقم برنو و هيوارد) در چهار مرحله زماني برداشت با word :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون
تعداد صفحات: 13
چکیده:
شناخت محصولات کشاورزی اجازه می دهد ماشین های جدید و سیستم های جدید و سیستمهای فراوری با مشخصات کیفی اصلاح شده طراحی شوند. حالت ظاهری، بافت و طعم مهمترین مولفه های کیفی یک میوه تازه است. تعیین مشخصات بافت مواد غذایی نظیر انواع میوه د رکنار طعم و ظاهر محصول یکی از سه شاخصه اصلی کیفیت محصولات کشاورزی به حساب می اید. در این بین سفتی بافت یکی از شاخص های مهم میوه جات به شمار می رود که معیار مناسبی از وضعیت فیزیولوژیک میوه نیز می باشد. همچنین شناخت خواص محصولات کشاورزی اجازه می دهد که ماشین های جدید و فرایندهای صنعتی زیادی با مشخصات کیفی اصلاح شده طراحی شوند و بدین ترتیب خسارت کاهش و بهره دهی عملیات افزایش می یابد. در این تحقیق سفتی و برخی خواص کیفی میوه کیوی (ارقام برنو هیوارد) درچهار مرحله زمانی برداشت مورد بررسی قرار گرفت. تاثیر نوع رقم (برنو و هیوارد) و زمان برداشت بر سفتی، درصد رطوبت ، میزان مواد جامد محلول و میزان pH در یک آزمایش فاکتوریل ارزیابی شد. نتایج نشان داد که نوع رقم و زمان برداشت تاثیر معنی داری بر برخی خواص کیفی میوه کیوی دارد. بین رقم برنو و هیوارد تفاوت معنی داری از نظر قطر متوسط هندسی، قطر متوسط حسابی، ضریب کرویت وجود داشت. ولی فاکتورهای مذکور بر جرم مخصوص حقیق اثر معین داری نداشتند. با افزایش زمان برداشت میزان مواد حامد محلول و میزان pH در ه ردو رقم افزایش و میزان سفتی کاهش یافت در بین دو رقم از لحاظ میزان مواد جامد محلول و میزان pH و سفتی تفاوت معنی داری وجود داشت.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 14 ]

[ چهارشنبه 6 بهمن 1395 ] 13:08 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]