مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله توليد الکتريسيته زيستي از فاضلاب سنتتيک با استفاده از پيل سوختي ميکروبي در حضور واسط ه


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله توليد الکتريسيته زيستي از فاضلاب سنتتيک با استفاده از پيل سوختي ميکروبي در حضور واسط ههاي متيلن بلو و نوترال رد با word دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله توليد الکتريسيته زيستي از فاضلاب سنتتيک با استفاده از پيل سوختي ميکروبي در حضور واسط ههاي متيلن بلو و نوترال رد با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله توليد الکتريسيته زيستي از فاضلاب سنتتيک با استفاده از پيل سوختي ميکروبي در حضور واسط ههاي متيلن بلو و نوترال رد با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله توليد الکتريسيته زيستي از فاضلاب سنتتيک با استفاده از پيل سوختي ميکروبي در حضور واسط ههاي متيلن بلو و نوترال رد با word :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: نخستین همایش ملی مدیریت پساب و پسماند در صنایع نفت و انرژی

تعداد صفحات: 14

چکیده:

امروزه پیل های سوختی میکروبی MFCs) روشی جدید برای تصفیه ی همزمان فاضلاب و تولیدانرژی الکتریکی به عنوان یک انرژی تجدید پذیر (الکتریسیته زیستی) محسوب می گردند. در این مطالعه امکانپذیری استفاده از فاضلاب سنتتیک (حاوی اسید استیک و متانول) برای تولید الکتریسیته با استفاده از لجن بی هوازی به عنوان منبع غنی از میکروارگانیسم ها مورد بررسی قرار گرفت. یک پیل سوختی میکروبی دو محفظه ای مجهز به پل نمکی (بی نیاز از غشاء) با حضور دو نوع واسطه ی متیلن بلوMB)و نوترال ردNR) به عنوان الکترون گیرنده مورد بررسی قرار گرفت. در محفظه ی آندی، الکترود از جنس گرافیت مسطح استفاده شد و با استفاده از اسید اورتوفسفریکpH آن در محدوده ی6 حفظ شد. محفظه ی کاتدی حاوی 200 mM فری سیانید پتاسیم K3Fe(CN)6 در بافر فسفات بود و PH آن در محدوده 7/5 تنظیم شد در محفظه ی کاتدی نیز الکترودها کاملا مشابه با محفظه ی اندی استفاده شد. اسید استیک درمقایسه با متانول راندمان بالاتری را در تولید الکتریسیته ی زیستی نشان داد. در اسید استیک با استفاده از 0/2mM MB حداکثر ولتاژ تولیدی برابر با 0/667V بدست امد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 15 ]

[ چهارشنبه 6 بهمن 1395 ] 13:08 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]