مرکز مقالات امام موسی کاظم (ع)

دانلود مقاله استفاده از روش هاي مولکولي NASBA و Real time reverse transcriptas PCR در تشخيص سلولهاي


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله استفاده از روش هاي مولکولي NASBA و Real time reverse transcriptas PCR در تشخيص سلولهاي زنده باکتري عامل بيماري شانکر مرکبات با word دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله استفاده از روش هاي مولکولي NASBA و Real time reverse transcriptas PCR در تشخيص سلولهاي زنده باکتري عامل بيماري شانکر مرکبات با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله استفاده از روش هاي مولکولي NASBA و Real time reverse transcriptas PCR در تشخيص سلولهاي زنده باکتري عامل بيماري شانکر مرکبات با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله استفاده از روش هاي مولکولي NASBA و Real time reverse transcriptas PCR در تشخيص سلولهاي زنده باکتري عامل بيماري شانکر مرکبات با word :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: اولین کنگره ملی علوم و فناوریهای نوین کشاورزی

تعداد صفحات: 4

چکیده:

شانکر باکتریایی، ناشی ازXanthomonas citri subsp. citri ، یکی از بیماریهای مهم مرکبات بوده که اکثر ارقام تجاری را مورد حمله قرار می دهد. در این تحقیق تشخیص و ردیابی سلولهای زنده باکتری که در انتشار بیماری نقش دارند با استفاده از بیان ژنهای اران آی ریبوزومی (rRNA) و اران آی پیامبر (mRNA) دخیل در بقاء باکتری مورد بررسی قرار گرفت. سلولهای باکتری با استفاده از تیمارهای حرارتی و شیمیایی غیر فعال شده و اران آی سلولهای تیمار شده و سالم استخراج و پایداری تعدادی از ژنهای مورد نظربا استفاده از روش Real time RT- PCR و NASBA مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصل از تحقیق نشان داد که ژن gumD در بین ژنهای مورد مطالعه فقط در سلولهای زنده قابل تشخیص بوده و بلافاصله پس از مرگ باکتری غیرفعال می شود. بر اساس یافته های حاصل از این تحقیق می توان ژن gumD را به عنوان یک مارکر مولکولی برای تشخیص سلول های زنده باکتری مورد استفاده قرار داد. اگرچه ژنهای دیگر در سلول های زنده و مرده قابل تشخیص بودند، ولی تفاوت اندکی در بیان ژنی آنها قبل و بعد از تیمارهای حرارت و ترکیبات شیمیایی وجود داشت. در روش نازبا RNA در یک محیط ایزوترمیک تکثیر می گردد و نیاز به هیچ دستگاه تکثیری مانند ترموسایکلر نمی باشد. این روش دارای حساسیت بسیار بالاتری نسبت به سایر روشها بوده است، به طوری که حساسیت آن هزار برابر بیشتر از روش Real time PCR می باشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 19 ]

[ چهارشنبه 6 بهمن 1395 ] 13:06 ] [ علی ]

[ ]

سئو سایت ساخت وبلاگ افزودنی های بتن
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]